КП “Центральна міська лікарня Червоноградської міської ради” сьогодні отримала довгоочікуваний рентген-апарат для лікування інфарктних станів.
Ангіограф дозволяє за допомогою іонізуючого (рентгенівського) випромінювання обстежувати і лікувати судини різних органів і систем. Головне – вчасно доставити пацієнта, а саме не пізніше 6 годин.
“Сьогодні у нас свято, – розповів кореспонденту Червоноград24 директор КП “Центральна міська лікарня Червоноградської міської ради” Ігор Грондзаль. – Ми 3 роки чекали на цей ангіограф, адже найбільша смертність зараз від серцево-судинної патології. Такий апарат у Львівській області є лише в Дрогобичі та кілька – у Львові.
Обладнання розраховане для багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування 2-го рівня, а отже, дасть нам змогу підписати угоду з Національною службою здоров’я на отримання пакету інтервенційної кардіології.
![](https://chervonograd24.com/wp-content/uploads/2022/02/photo_2022-02-18_20-26-37.jpg)
![](https://chervonograd24.com/wp-content/uploads/2022/02/photo_2022-02-18_20-26-38.jpg)
![](https://chervonograd24.com/wp-content/uploads/2022/02/photo_2022-02-18_20-26-39.jpg)
![](https://chervonograd24.com/wp-content/uploads/2022/02/photo_2022-02-18_20-26-40-2.jpg)
![](https://chervonograd24.com/wp-content/uploads/2022/02/photo_2022-02-18_20-26-40.jpg)
Ангіограф допомагає рятувати людські життя, адже можна буде робити стентування серця, маніпуляції при аневризмах головного мозку, периферійних ділянок, нижніх кінцівок, черевної порожнини. Якщо до 6 годин поставити стенти, інфаркт не буде розвиватися. І людина після цього є працездатною”.
Для роботи на ангіографі буде залучено провідних спеціалістів зі Львова, які чергуватимуть у лікарні 24/7. Ще потрібно підготувати двох спеціалістів, стажування займає лише 9 місяців. Ангіограф буде розташований на 1 поверсі, поруч з комп’ютерною томографією. Для того, щоб він запрацював, потрібно виконати монтаж, інсталювання отримати всі необхідні ліцензії та дозволи. Ці роботи у Дрогобичі, до прикладу, зайняли 5 місяців.