(Юридичну консультацію надає захисник Геннадій Воловенко)
«Через постійне підвищення тарифів на послуги постачання гарячої води та теплопостачання, дане питання лишиться відкритим ще досить довгий час. Всі відносини, які надаються комунальними чи приватними теплопостачальними організаціями, наразі мають розглядатись з точки зору власності квартир чи помешкань. Важливо, чи знаходиться житло в управлінні співвласників чи у підпорядкуванні компанії, яка від імені мешканців, вчиняє договірні відносини від імені власників.
У першому випадку – все набагато простіше. Відповідно до вимог чинного законодавства, зокрема, Закону України «Про житлово-комунальні послуги», всі відносини та надання послуг мають бути висловлені між сторонами в письмовому вигляді. В договорі мають бути прописані всі умови, які вчиняються між сторонами, мешканцем та підприємством.
Натомість, у другому випадку (у разі підпорядкування організації), всі дії від імені власників зі сторонніми організаціями (крім постачальників газу та електроенергії, які останні заключають з мешканцями самостійно), вчиняє управляюча оргінізація. Але не треба забувати, що власниками спільного будинку є мешканці, і вони у будь-який час мають відмовитись не тільки від послуги але і від управляючої компанії (власним рішення зібравши загальні збори та взявши на себе повноваження управління своєю власністю).
Від себе хочу зауважити, що містянам, не варто сподіватися на суттєве поліпшення бюрократичної тяганини. Бо держава вже давно взяла курс зменшення власних зобов’язань перед громадянами-власниками помешкань. Тому що державному апарату простіше контролювати інших, аніж брати відповідальність на себе.
До слова, в той період, коли теплопостачальна організація надає послуги з теплопостачання та постачання гарячої води відносини мають відбуватись на договірних засадах, де ключовим має бути:
- перелік послуг,
- вимоги до якості і послуг; – права та обов’язки сторін; – відповідальність сторін за порушення договору; – ціни послуги; – порядок оплати послуг;
- порядок і умови внесення змін до договору, в тому числі щодо ціни послуги; – строк дії договору, порядок і умови продовження його дії та розірвання.
При наявності факту неправомірного нарахування послуг:
- Звертаємося до теплопостачальної організації з підстав надання роз’яснень неправомірності нарахування послуг, та підстав нарахування з проханням скасування неправомірних нарахувань.
У разі, яко відповіді ви так і не дочекалися зверніться до власника комунального підприємства стосовно порушення комунальним підприємств умов договору (власних договірних зобов’язань). Якщо ж і в цьому випадку ви не дочекалися реакції – подайте позов про захист прав споживача, при поданні якого не треба сплачувати судовий збір, при наявному бажанні окремо готуємо цивільний позов про відшкодування моральної та майнової шкоди заподіяною теплопостачальною організацією споживачу неправомірними діями теплопостачальної організації.
Захист власних прав бажано не перекладати на інших, уважно читаємо договори, які ми підписуємо, щоб в подальшому не шкодувати за вчиненими діями. Важливо, що вибір способу захисту залишається за Вами. Та пам’ятайте, що кожен випадок індивідуальний. Саме тому, звертайтеся до фахових юристів. У місті Червоноград таких можна знайти в приймальні народного депутата України Юрія Камельчука.»
Офіс в Червонограді розташований по вулиці Шевченка, 19. Звернутися можна у 115 кабінет. Прийом громадян триває з 10:00 до 17:00 по вівторках.
Або за телефоном 24/7:
+380 (68) 128 30 38
Офіс у місті Сокаль знаходиться на вулиці Шептицького 44, у приміщенні Сокальської міської ради. Прийом громадян триває з 10:00 до 14:00 по середах.
Туди так само можна зателефонувати за цим номером 24/7:
+380 (68) 128 30 38