Верховна Рада розглянула законопроєкт Кабміну про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження електронних квитків на автомобільному та міському електричному транспорті № 5705.
Як відомо, у багатьох містах України є великі проблеми з адекватним розподілом пасажиропотоку. Наприклад, через непродуманий або невідомий розклад автобуса жителі набиваються в маршрутки, які якщо і ведуть облік кількості пасажирів, то свій власний. У результаті дані про те, де і які маршрути громадського транспорту необхідні, як їх слід відкоригувати, яке навантаження на конкретний маршрут, де потрібні чи не потрібні зупинки, не є актуальними, тому автобуси можуть ходити порожніми, а маршрутки – забитими, створюються пробки.
Зібрати реальні дані допоміг би серед інших інструментів електронний квиток, про що говорили при різних складах Кабміну.
Наприклад, у Києві цифровий квиток працює в метро та транспорті Київпастрансу. Однак у маршрутках, як і раніше, проїзд оплачується готівкою. За попереднім розпорядженням КМДА е-квиток мав з’явитися і в маршрутках до 1 липня 2021-го. Але – не склалося.
Перенесення було пов’язане з нездатністю Мінсоцполітики забезпечити компенсацію пільгового проїзду всім категоріям громадян. Потім запровадження е-квитка відклали на 2023 рік.
Великі плани, а що у нормах?
⁃ Електронний квиток визначається на рівні з паперовим підставою для укладення договору перевезення пасажира та багажу.
⁃ У профільних законах визначаються терміни “електронний квиток” та “квиток”.
⁃ На Міністерство інфраструктури покладаються функції затвердження форми, обов’язкових реквізитів та відомостей, які має містити проїзний документ та електронний проїзний документ.