З нагоди відзначення 80-річчя від дня створення Української повстанської армії у Львівській обласній державній адміністрації презентували календар “Генерали Української Повстанської Армії”.
У ньому зібрано інформацію про усіх генералів УПА, оприлюднено їхні псевдоніми та нагороди. Згадуються також свята, які по-особливому відзначали українські повстанці. Календар “Генерали Української Повстанської Армії” зібрав біографії Романа Шухевича, Василя Кука, Дмитра Грицая, Олекси Гасина, Дмитра Маївського, Миколи Арсенича, Івана Климіва, Леоніда Ступницького, Івана Трейка.
2022 рік оголошено на Львівщині роком УПА, а тому Львівською ОДА заплановано багато просвітницьких заходів, спрямованих на збереження цієї історичної спадщини. Календар став дебютом, його автори й упорядники – історики Михайло Романюк та Андрій Сова спільно із співробітником департаменту комунікацій та внутрішньої політики ОДА Андрієм Пташником.
Найсильнішою стороною УПА був її особовий склад. Бійці усвідомлено поділяли ідеї українського націоналізму. Понад 60 % армії становила сільська молодь, яка чудово орієнтувалася в своїх рідних місцях і мала зв’язки серед населення. Багато повстанців набули бойові навички під час служби в польській армії перед Другою Світовою війною, а потім у різних формуваннях нацистської Німеччини. В основному упівці переховувався у криївках — підземних військово-оборонних та господарських спорудах. Всього за час існування УПА було споруджено 10 тисяч криївок.
Знімальна група Червоноград24 побувала на маленькій батьківщині головнокомандувача УПА Романа Шухевича – у селі Оглядів Червоноградського району. На сьогодні збереглося родинне обійстя дружини – Наталії Березинської, яка була дочкою місцевого пароха. Саме в Оглядів часто навідувалися Шухевичі з сім’єю. У місцевій школі функціонує музей, до 90-річчя від дня народження генерала УПА на школі встановлено меморіальну дошку, а ще через 10 років – на території школи споруджено пам’ятник Романові Шухевичу. Детальніше – у сюжеті.